LOTTO Poland Bike Maraton – Sitkówka Nowiny 2019

LOTTO Poland Bike Maraton – Sitkówka Nowiny 2019

Korona Świętokrzyska. Pod tym hasłem upłynął ostatni weekend czerwca dla wszystkich kolarzy górskich w Kielcach i okolicach. Impreza zaczęła się już w piątkowe popołudnie krótką czasówką. Drugi dzień zmagań to 45 kilometrowy maraton po najlepszych kieleckich szlakach. Trzeci dzień imprezy w którym braliśmy czynny udział to również maraton MTB o długości 45km i ponad 800 m przewyższeń. Zmagania odbywały się na terenie gminy Sitkówka-Nowiny a organizatorzy poprowadzili trasę tak aby każdy był zadowolony, były w miarę płaskie i strome podjazdy, było trochę asfaltów i szybkich szutrów, nie zabrakło oczywiście stromych zjazdów 🙂

Niedzielny start odbył się w samo południe, było bardzo słonecznie, wręcz piekielnie, nagrzany licznik garmina wskazywał na początku 40 stopni Celsjusza, w lesie i zacienionych miejscach było nieco chłodniej bo już tylko 33 stopnie C. Przejazd kolarzy wznosił w powietrze dużo kurzu który na pewno nie pomagał. Woda w bidonie mimo tego że prosto z lodówki to po kilkunastu minutach nadawała się już do parzenia herbaty. Tak naprawdę ulgę przynosiły szybkie odcinki trasy oraz polewanie się wodą.

Oznaczenie i trasa Poland Bike Maraton Sitkówka Nowiny

O trasie nie będziemy pisać zbyt wiele, ponieważ można ją obejrzeć na filmie, a większość miejscowych kolarzy na pewno zna te ścieżki na pamięć. Na pewno trasa została poprowadzona rozsądnie (!!!), nie było na trasie głupich miejsc z dużymi ilościami błota, albo takimi, których nie da się przejechać.

Doskonałe oznaczenia trasy, ani razu nie mieliśmy chwili zwątpienia w to czy jedziemy dobrze czy źle (bez tłumaczenia efektu “barana”). Strzałek było tyle ile trzeba, aż nawet więcej. Każdy zakręt, każda prost była oznaczona. Dodatkowo – rozjazdy tras były oznaczone przed ich wystąpieniem (na trasie pojawiały się komunikaty “500m do rozjazdu”, “400m do rozjazdu” itd).

Więcej powiemy o organizacji tej imprezy która zasługuje na miano najlepszych imprez MTB w Polsce.

Organizacja Poland Bike Maraton

Organizatorzy tak naprawdę zadbali o wszystko począwszy od super wykonanych numerów startowych!!! W związku z ciężkimi warunkami pogodowymi rozstawiono bardzo dużo wolontariuszy na trasie, strażaków i ratowników. Naprawdę czuliśmy się bezpiecznie. Po raz kolejny powiemy, że bufety zorganizowane są profesjonalnie!

Wolontariusz czeka z odkręconą butelką wody 500ml. Nawet przy dużej prędkości można złapać butelkę, a utrata wody jest niewielka (a nie w połowie wypełnione kubeczki z wodą, które po przechwycie są o połowę mniej wypełnione – tak zapewne zaraz padnie tu hasło, że lepiej trzeba się nauczyć łapać te kubki 🙂 ) Po kilkuset metrach kolejna część bufetu z jedzeniem. Rozdzielenie bufetu na dwie części, niby niewiele a można się napić i zjeść cały czas trzymając kierownicę.

Po zawodach na stronie organizatora pojawiają się profesjonalne zdjęcia. Dla amatorów jak my to dziwne zjawisko kiedy jedziesz trasą a tu nagle siedzi fotograf z rozstawionymi lampami błyskowymi w lesie coby lepiej ująć zawodnika!

Fotografia pochodzi ze zbioru: https://www.facebook.com/pg/Poland.Bike.Marathon/photos/?tab=album&album_id=2525753430790079&ref=page_internal
Image may contain: 1 person, riding a bicycle, bicycle, tree, outdoor and nature
Fotografia pochodzi ze zbioru: https://www.facebook.com/pg/Poland.Bike.Marathon/photos/?tab=album&album_id=2525753430790079&ref=page_internal

Miasteczko zawodów Poland Bike Maraton

Organizacja miasteczka zawodów, MEGA!

Na mecie były wszystko! Naprawdę wszystko!
Od razu można było się schłodzić w kurtynie wodnej.
Od razu można było sprawdzić wynik przejazdu.
Dostępne były prysznice!
Można było umyć rowery myjkami ciśnieniowymi.
Jedzenie w formie bufetu, nie zabrakło dla nikogo! Każdy brał ile chciał. Spaghetti, pomidorówka, grill, warzywa i owoce, ciastka, izotoniki, magnez do picia, woda zimna zwykła i gazowana (smakowała jak ta z saturatora!).

Typowy polski grill 🙂
Bufecik, kawka, herbatka…

Zawody LOTTO Poland Bike Maraton na pewno będą przez nas bardzo miło wspominane i na pewno będziemy polecali aby odwiedzać imprezy organizowane przez tych ludzi.

LOTTO Poland Bike Maraton – Naprawdę warto!

https://www.strava.com/activities/2493091736


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *