Rower – Sport Scott MTB CROSS MARATON 2019 Kielce, dystans FAN

Rower – Sport Scott MTB CROSS MARATON 2019 Kielce, dystans FAN

Rowerowe zmagania w Kielcach już za nami. Zawodnicy Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej przepołowili już tegoroczną listę zmagań. Kielecka trasa jest jedną z najbardziej wymagających, 41 km długość trasy i około 1300 m przewyższenia. Myślę że nawet najlepsi zawodnicy odczuli ukształtowanie terenu i letnią pogodę. Zawody przebiegały w całkiem dobrej atmosferze, trasa była nawet nieźle oznaczona poza jednym miejscem, gdzie do teraz nie wiem czy pojechałem dobrze czy nie, na szczęście moje odstępstwo od trasy było bardzo małe, być może nawet wydłużyłem sobie trasę (zapis ze stravy to 44,33km). Organizatorzy zawiedli tym razem z organizacją bufetów, na 15 i 33,5 km miał być bufet z wodą… . Bufet był oznaczony na mapie oraz zapowiedziany przez organizatorów. Przy temperaturze około 30 stopni C dodatkowy wodopój przy tak wymagającej trasie był niezbędny. Gdyby uczciwie zapowiedziano że nie będzie wody w planowanym miejscu to zawodnicy na pewno przygotowaliby się na to.

Rajd w Kielcach to już przeszłość, przed nami 4 tygodniowa przerwa i zawody w Zagnańsku, w zeszłym roku była to trasa bardzo szybka, miejscami wilgotna i gorąca. Następnie w kolejności nowość na mapie czyli Baćkowice. Później wymagająca Miedziana Góra i jeszcze bardziej hardcorowe Ciekoty (Masłów) a na koniec serii malowniczy Bodzentyn.

Niebawem przypomnimy wam jak wyglądały zawody w Zagnańsku a tymczasem przypominam/informuję i zapraszam na najbliższe zawody organizowane przez LOTTO POLAND BIKE MARATON w Kielcach oraz Sitkówka Nowiny. Ja będę brał udział w maratonie w Sitkówce.

Do zobaczenia na trasie!

https://www.strava.com/activities/2470991261Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *