Garmin Connect – Definiowanie treningu. Czyli jak dobrze zaplanować trening z urządzeniami od Garmina.

Garmin Connect – Definiowanie treningu. Czyli jak dobrze zaplanować trening z urządzeniami od Garmina.

Przez okres jesienno zimowy ciężko trenować kilka razy w tygodniu w terenie przez spore wahania temperatury. Jednak okres ten można poświęcić na treningi Indoor. Takowe można odbywać w siłowni na tzw Indoor Cycling / Spinning’u lub na trenażerze.

Jak pisałem w historii mojego rowerzenia od początku 2018 roku zacząłem uczęszczać na Indoor Cycling do FitManii w Kielcach. Dzięki Ewelinie i Maćkowi Paciorkowi mogłem popracować nad fundamentem do jazdy po górach. Dodatkowo tego typu treningi pomagają przy pracy nad techniką. Instruktor zawsze Cię widzi więc może skorygować Twoją sylwetkę / technikę.

Ostatni okres zimowy postanowiłem spędzić mieszając treningi Indoor cycling i treningi na trenażerze. W tym roku treningi Indoor cycling poszerzyłem o dwa kieleckie kluby Symetris i Dynamikę. W pierwszym po paru latach pojawił się Maciej Paciorek, u którego trenowałem wcześniej ale również zajęcia prowadzi Jarosław. W Dynamice trafiłem na Cycki na rowerze czyli Monike Alimanović.

Planowanie treningu w Garmin

Skupmy się przez tych pare chwil na planowaniu treningu. Trenażer daje kopa ale musisz zaplanować swój trening tak żeby jego egzekucja dawała Ci satysfakcję i efekty. Jak to zrobić z mobilną aplikacją?

  1. Otwórz aplikację Garmin Connect
  2. Kliknij “Więcej” w prawym dolnym rogu:

3. Wybierz “Trening”:

4. Następnie wybierz menu (trzy pionowe kropki ) w prawym górnym rogu:

5. Z menu (select menu) wybierz “Utwórz trening”

6. Wybierz “Rower” lub inną dyscyplinę która Cię interesuje (Przykładowy trening będziemy opracowywać dla dyscypliny “Rower”).

7. Po pojawieniu się treningu utworzy nam się przykładowy trening (jak na screenshocie poniżej).

8. Na utworzonym treningu możemy dodać etap wybierając “Dodaj etap” lub dodać powtórzenie wybierając “Dodaj powtórzenie”. Etap będzie składał się z określonego etapu treningu. Powtórzenie będzie zawierało dwa etapy: 1 – Ćwiczenie, 2 – Przywrócenie (widoczne na screenshocie Etap i powtórzenie)

Etap i powtórzenie
1. Zdefiniowany etap
2,3,4. Zdefiniowane powtórzenie
2. Ilość powtórzeń
3. Etap
4. Przywrócenie

Określanie docelowej intensywności etapu / powtórzenia

  1. Kliknij w ikonę menu na etapie / powtórzeniu
Edycja etapu

2. Oznacz “Docelowa intensywność”

Checkbox – Docelowa intensywność

3. Określ typ celu. Dla roweru może to być Tempo, Prędkość, Rytm, Strefa tętna, Własna strefa tętna, Strefa mocy. Dla przykładu wybrałem rytm

Select box w którym możemy określić Typ celu (intensywności) treningu.

4. Określ docelowy przedział (Przykład na rytmie / Kadencji)

Określ minimum i maksimum celu. W przykładnie minimum na kadencji ustalone jest na 80 obrotów na minutę maximuim 90 obrotów na minutę.

Synchronizacja urządzenia Garmin z telefonem

Kiedy trening jest gotowy musisz go przygotować do wysyłki na telefon. Aby tego dokonać wejdź w trening, a następnie kliknij ikonę telefonu (screen poniżej) aby przygotować trening do synchronizacji.

Synchronizacja treningu z urządzeniemDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *